Ismerje meg közösségünket
Interjúk a Videó a Vakoknak önkénteseivel
Alább interjúk találhatók melyeket az önkénteseinkkel készítettünk. Ezennel is köszönjük mindenkinek az áldozatos munkáját!
Látássérültek visszajelzései a projekttel kapcsolatban
A következőkben pár visszajelzést osztunk meg melyeket látássérültektől kaptunk a projekttel kapcsolatban. Köszönjük az eddigi visszajelzéseket és várjuk az újabbakat, köszönjük!
“Lényeges és előremutató a Videó a vakoknak projekt a látássérültek életminőségének javítása szempontjából. Fontos, hogy mi is hozzájussunk azokhoz az információkhoz, amelyek manapság már csak videóanyagokon keresztül érhetők el. … Azért is tartom hitelesnek, mert Péter Gábor édesapja Péter Zsigmond, az országos szövetségünk tagja, és munkássága nagy jelentőségű a Braille-kultúrában és az idegennyelv-használat terén.”
— Barnóczki Gábor, a Vakok és Gyengénlátók Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Egyesületének elnöke (forrás: boon.hu)
“Jó a szereplők megjelenéséről, öltözködéséről olvasni. Ebből meg lehet tudni, hogy az öltözködésben mi az elegáns. Segít abban, hogy jobban odafigyeljek a saját öltözködésemre. Jó a zenészekről olvasni, hogy mennyire beleélik magukat a zenélésbe. Ennek tudata fokozza a zenei élményt. Jó tudni azt, hogy egy-egy zenés videón pl. mi történik akkor, amikor tapsol a közönség.”
— Berzéki Károlyné
“Jó a kezdeményezés. A leírás, amit olvastam, klassz, részletes, tényleg látom Nagy Bandóék szobáját, ahol verselnek. Majd még a többit is megnézem, különösen csodálatos lehet a vízesésekről szóló videó.”
— Horváth Mária
“A videókhoz tartozó jeleneteket, karaktereket, valamint audió narrációt is tökéletesen olvassa a képernyőolvasó program. Mindenkinek csak ajánlani tudom. Szuper és akadálymentes az oldal használhatósága.”
— Holecz Kitti
“Az első, ami örömmel töltött el, hogy a narráció írásban történik. Ez nekem, külön segítség, mert a hallott információ gyakran elszalad mellettem. A leírt narráció elolvasásával ezek szépen kitisztulnak, bizonyos szempontból még látásfejlesztő is, hiszen a szem megtanul felismerni dolgokat. Emellett az írásbeli anyagot vissza is lehet olvasni akár részleteiben is.”
— Berta Edina
“A honlap nagyon jól használható iPhone-nal, a Voice Over beszédszintetizátor segítségével. Egyszerű, kézenfekvő az oldal használata. Három leírást olvastam el. Mindhárom világosan, érthetően adta vissza a látottakat! Nagyra értékelem, hogy vannak olyan személyek, akik bár sok mást tehetnének, idejüket és erejüket felhasználják arra, hogy másoknak segítsenek.”
— Bozsó István
“Tökéletesen működik! Több videót is megnéztem, mindenütt remekül használható! A leírások, a személyek, helyszínek, jelenetek, s az audionarráció automatikus lejátszása is. Szerintem a részletes leírás főként a később megvakultak számára kimondottan informatív, sok apró részlettel.”
"Nagyon nehéz és aprólékos munkát végeztetek! Szerintem nagyon sokan megnézik és elolvassák a narrálást! Hihetetlen, hogy ilyen rövid idő alatt mennyi mindent tudnak mutatni. Egyszerre nem is elég elolvasni, többször is neki kell futni, hogy mindent be tudjon az ember fogadni.
Egy dolog van, amit már a filmek narrálásánál is elmondtam már, és ezért senki sem hibás. Mivel született vak vagyok, a részletes, aprólékos leírásokat már nagyon nehezen tudom magamnak elképzelni. Először elindítottam az automatikus narrálást, de abba belezavarodtam. A végén megnéztem a teljes videót, s utána olvastam el külön összefüggően a jeleneteket.
Hálás köszönet a csodálatos munkáért!" "... lesz majd rövidebb narrálás is, az jutott eszembe, hogy olyankor érdemesnek tartom kimondottan a cselekménysorozatot, az érdekesebb mozzanatokat kiemelni, s nem a hátteret. Az lehet érdekes, mit csinál az illető, esetleg milyen metakommunikáció kíséri, de csak akkor fontos ezt megjegyezni, ha a cselekvéssel összefügg. Ezt színházi közvetítéseknél hallottam, persze, ez nem az a műfaj. Látod, ez a kétféle narrálási lehetőség fel sem merült bennem, de ez még ötletesebb! Mindenki kiválaszthatja, mire van éppen szüksége."
— Árvay Mária
Sokat jelentenek nekem a videók leírásai. Olvasásukkor felidéződnek bennem a gyermekkori élményeim, hiszen 13 éves koromig láttam. Továbbá a leírások segítségével sok új ismeretet szerzek.
A vaksággal gyakran együtt jár a fizikai és érzelmi bezártság, valamint a megértés korlátozott volta. A leírások olvasása hozzásegít engem az ilyen gátak lebontásában.
Számomra lényeges, hogy a leírások tagoltak legyenek. Nekem egy tagolatlan szöveg olvasásakor viszonylag hamar alábbhagy a figyelmem. segít az, hogy ha a leírásban levő algondolatok (mozaikok) üres sorokkal vannak tagolva. Így a mozaikokból aztán könnyebb összeraknom az egész képet.
Nagyon hálás vagyok az önkéntesek munkájáért!!!!
— Péter Zsigmond
Mindenek előtt az oldal abszolút jól használható, akadálymentességi problémába nem ütköztem, a leírások érthetőek voltak a számomra, mint ahogy a személyek, és helyszínek is. Nekem csak egy kérésem volt és azt teljesítették és tanultam is belőle, mert azt hittem, azt a szólót David Gilmour játssza. Amúgy a koncertfelvételeken nagyon sok látnivaló nincs, legalábbis ezeknél az öreg fiúknál. De annál jobb hallgatni. A Wish You Were Here az egyik legjobb Pink Floyd dal. És most már itt a leírása a kezemben. Köszönöm.
— Dudás Imre
Nos, tetszik az ötlet és megvalósítás, az első videóba bele mentem, jól olvasható mint a videó mint pedig a narráció is. Edge Jaws párossal néztem meg... Androidon google chrome böngésző talkback párossal is jól működik az oldal. Igen érthető volt a videók leírása teljesen.
— Fruzsina
Megnéztem, az oldalt, szerintem nagyon jó, nekem nagyon tetszik. A Karantén vers leírása is jó, minden olvasható, a lejátszás elindítható és leállítható.
— Bonta László
Megnéztem a Kis elefánt videót, az ejtőernyős ugrásokat és a vitorlás hajó bemutatását, nagyon jó kezdeményezés, kezelhető is, én a narráció automatikus lejátszását választottam, minden jelenet narrációját elolvastam és lejátszottam a jelenetet. Picit tanulni kell, de teljesen jól kezelhető. … Csak így tovább, ez remek alkalmazás, köszönjük szépen feleségemmel együtt, hogy megmutattad nekünk.
— Magyar Csaba